Pada 14 Oktober 1998, laman web Virtual Israel menyatakan Perdana Menteri Israel Netanyahu telah menyampaikan anugerah penghormatan yang paling tinggi pernah diberi oleh Israel kepada beberapa kumpulan peniaga antarabangsa. Anugerah Jubli sempena sambutan kemerdekaan Israel ke-50 tersebut mengiktiraf individu-individu dan badan-badan yang telah mengukuhkan ekonomi Israel melalui pelaburan dan jalinan perniagaan.

Senarai anugerah dibahagikan mengikut negara asal perniagaan dan juga mengikut industri.

Angkasalepas

  • Dr. Vance Coffman Lockheed Martin Corporation
  • Mr. Karl J. Krapek Pratt & Whitney
  • Mr. Harry Stonecipher Boeing

Otomotif

  • Dr. Ferdinand Piech Volswagon AG

Bahan Binaan

  • Dr. John M. Schubert Pioneer International Ltd
  • Mr. Peter L. Young RMC Group plc

Kimia

  • Dr. John J. Faber ICC Industries Inc.
  • Mr. Arie Genger Trans-Resources Inc

Perdagangan

  • Sir Richard Greenbury Marks & Spencer
  • Mr. J. E. Lagerweij Hema B.V.
  • Mr. David Mandle James Richardson Pty.Ltd
  • Dr. Michael Otto Dr. Michael Otto
  • Mr. Joseph Wilf Garden Homen

Berlian

  • Mr. Nicholas Frank Oppenheimer De Beers Consolidated Mines Ltd

Kewangan

  • Mr. Michael Abeles JGL Investments
  • Mr. Ted Arison Arison Investments Ltd.
  • Mr David Azrieli Canpro Investment Ltd.
  • Mr. Jan Baan Baan Company
  • Mr. Paul Bann Baan Foundation
  • Mr. Ronald Cohen Apax Partners & Co . Ltd
  • Mr. Erwin D. Eisenberg Eisenberg Group
  • Dr. Leslie Fritz Gunther Frankel Altira Investments Ltd
  • Mr. Robert J. Hurst Goldman Sachs & Co.
  • Mr. Jonathan Kolber Claridge Foundation
  • Mr. Stephen Koseff Investec Bank Ltd.
  • Mr. Bruce Rappaport Inter-Maritime Group
  • Mr. Joseph Safra Banco Safra
  • Mr. Bernard Schreirer CP Holdings Ltd

Makanan

  • Mr. G. Allan Andreas Archer Daniel Midland
  • Mr. Peter Brabeck-Letmathe Nestle S.A.
  • Mr. Franck Riboud Danone

Kaca

  • Mr. William Davidson Guardian Industries Corp

Teknologi Tinggi

  • Mr. Eric Benhamou 3 Com
  • Mr. Richard H. Brown Esq Cable & Wireless
  • Mr Marshall Butler AVX Corporation and KYOCERA Corporation
  • Ms Judith Estrin Cisco Systems Inc.
  • Mr Christopher C. Galvin Motorola Inc.
  • Mr. Abraham Gesundheit Tensal International AG
  • Mr. Vladimir Goussinsky Most Media
  • Mr. Chek Ngee Khoo Hutchinson Telecommunications Ltd
  • Mr. Ronald Lauder RSL Communication Ltd
  • Mr. Ted Leonsis AOL studios
  • Mr. Ken Levy KLA-Tencor Corporation
  • Dr. Dan Maydan Applied Materials Inc.
  • Mr. Fernand B. Sarrat Cylink Corporation
  • Mr. Albert Soffa Kulicke & Soffa Industries Inc.
  • Dr. Heinrich Von Pierer Siemens
  • Dr. Felix Zandman Vishay Intertechnology Inc.

Perhotelan

  • Mr. David Lewis Isrotel Hotel Management
  • Mr. David Taic Nahal Group
  • Mr. Alexander Tesler Lexan-Israel Princess Hotel

Media

  • Mr. Vladimir Goussinsky Most Media
  • Mr. Ronald Lauder RSL Communications Ltd
  • Mr. F. David Radler Hollinger International Inc.

Personal Care

  • Mr. Pascal Castres St Martin L’ Oreal
  • Mr. Roger S. Fine Johnson & Johnson
  • Mr. Leon Koffler Super-Pharm[Israel] Ltd
  • Mr. Lucien Nessim Sara Lee Personal Products
  • Mr. Robert P. Van der Merwe Kimberley-Clarke Europe

Farmaseutikal

  • Mr. Ernesto Bertarelli Ares Serono International
  • Harold Snyder Teva Pharmaceutical Industries

Plastik

  • Mr. Robert K. Kraft The Kraft Group and New England Patriots
  • Mr.John M. Trani The Stanley Works

Hartanah & Pembinaan

  • Mr. Sam Halpern Atlantic Reality Development Corporation
  • Mr.Henry Moskowitz Henry Moskowitz Real Estate

Pakaian

  • Mr. Michael A. Trachtenberg ICF Industries

Pengangkutan

  • Mr. John M. Beck Canadian Highways International Corporation

SUMBER:
Islamic Human Rights Commision – www.ihrc.org

SHARE